Вхід
Національна
Всеукраїнська Федерація Гольфу

 

ПАРТНЕРИ
 

Відбулося відкрите тренування національної збірної України з гольфу

18.07.2019

17 липня на базі гольф центру «H golf club», що знаходиться у селі Лісники неподалік Києва, відбулося відкрите тренування національної збірної України з гольфу, яка з 31 липня по 3 серпня в Литві візьме участь в Командному чемпіонаті Європи.

На подію завітали представники усіх провідних загальноукраїнських та місцевих ЗМІ.

Президент Всеукраїнської федерації гольфу (ВФГ) Олег Корбан, відкриваючи захід, коротко охарактеризував розвиток гольфу в нашій державі, підкресливши, що у світі, і Україні зокрема, інтерес до цієї гри неухильно зростає.

- З 2016 року гольф знову є олімпійським видом спорту, - відзначив Олег Борисович. – Наша збірна ще не бере участі в Олімпійських іграх, про що ми мріємо, але на чемпіонатах світу та Європи серед аматорів наші гольфісти представлені не один рік: вперше збірна України взяла участь у міжнародних змаганнях у 1999 році, а у чемпіонаті світу – у 2011 році… На сьогодні у нашій державі функціє вже 6 гольф полів, близько 4000 людей спробували себе в гольфі, а число гольфістів, які зіграли більше одного турніру за рік, перевищило 700 осіб.

Президент підкреслив, що гольф є тим видом спорту, в який приватними інвестиціями було вкладено близько 80 млн дол. коштів без залучення фінансування з державного бюджету.

- Акценти, які ми сьогодні ставимо при розвитку гольфу, збігаються із світовими: розвиток дитячого і жіночого спорту. Чому жіночого?! Бо якщо жінки заграють у гольф, то у нього точно гратимуть діти і чоловіки,  - жартома відзначив Олег Корбан.

Головний тренер збірної України Ігор Затравкін представив членів Національної збірної України: Тимура Солієва, Дмитра Дутчина, Ельвіру Растворцеву, Олену Мовчан. Спілкуючись з пресою, він відзначив, що перед збірною України на чемпіонаті Європи стоїть завдання піднятися на позицію вище, ніж ті, які були здобуті на попередньому чемпіонаті: жіночій з шостого на п’яте місце, чоловічій – із дев’ятого на восьме.

- Звичайно нам ще далеко до розвитку гольфу як в Англії, чи США. Але ми не боремося з цими країнами, ми боремося перш за все із самими собою, покращуємо свої результати - відзначив головний тренер. – З 2011 року, коли наша збірна вперше взяла участь у Чемпіонаті світу, ми кожного разу покращуємо свої результати, а отже, перемагаємо. Саме тому я з оптимізмом дивлюся у майбутнє українського гольфу.

Капітан жіночої збірної та менеджер ВФГ Альона Терещук вказала на величезний досвід, який отримали наші збірники від співпраці з іноземним тренером:

- В цьому році ВФГ вперше провела збори національних команд із залученням іноземного тренера високої кваліфікації - Девіда Керні. Цілий тиждень наша збірна тренувалася на базі харківського гольф клубу «Superior». Сподіваємося така підготовка дасть високі результати на Командному чемпіонаті Європи в Литві.

У коментарі кореспонденту ВФГ суддя Микола Проскурка охарактеризував особливості суддівства у гольфі за кордоном:

- Зрозуміло, що гольф для нашої країни новий вид спорту. І суддівський корпус дуже молодий, - відзначив Проскурка. - У Європі турнір судить 20 суддів, а у нас один-два. На чемпіонаті Європи наших гольфістів на кожній лунці буде чекати суддя, який прискіпливо слідкуватимуть за темпом гри. Якщо у нас в Україні ми намагаємося робити так, аби гравець не отримав штрафи, то світові тенденції вказують: за кордоном ніхто нікого не вчить, просто штрафують. Тому обов’язково треба звернути увагу на правила і пам’ятати, що гольф - це спорт, а не прогулянка.

Член Національної збірної України Тимур Солієв в коментарі кореспонденту ВФГ відзначив якісне покращення підготовки збірної у порівнянні з попередніми роками.

- У цьому році підготовка була на вищому рівні, ніж раніше, бо з нами працював тренер Девід Керні, який тренує жіночу збірну Ірландії, - говорить Солієв. – Підготовка  проходила на базі харківського клубу «Superior». Керні акцентував нашу увагу на психології: як ставитися до вдалих і невдалих ударів, як діяти в команді.

Тимур Солієв також вказав, що при підготовці до чемпіонату зосередився на відпрацюванні патінга (останнього удару).

Член жіночої збірної Ельвіра Растворцева у коментарі кореспонденту ВФГ відзначила, що дуже рада проведенню відкритого тренування, адже це сприяє популяризації і розвитку гольфу у всій Україні.

- Це вперше у нас така масштабна подія, я дуже рада, що у нас взялися серйозно за розвиток гольфу, - говорить спортсменка. – Що стосується підготовки до Чемпіонату Європи, то надзвичайно великий досвід був здобутий завдяки тренуванню під керівництвом нашого тренера Ігоря Затравкіна та ірландського спеціаліста Девіда Керні. Члени збірної  отримали від обох цікаві ідеї, стратегію, роботу над помилками. Вірю, що нашій жіночій збірній цілком під силу виконати задачу тренера і посісти 4-5 місце.

Відзначимо, після представлення, члени збірної провели для журналістів майстер-клас із гри в гольф, показавши техніку виконання ударів і пояснивши нюанси гри та правил. А вже невдовзі самі журналісти, під керівництвом гравців національної збірної, мали змогу спробувати себе в амплуа гольфістів. Представники преси зізнавалися, що гра в гольф вимагає неабиякої витривалості і уміння, однак дарує неповторні відчуття задоволення і щастя.

Галерея
FUJI6629
FUJI6617
FUJI6185
FUJI6203
FUJI6207
FUJI6210
FUJI6231
FUJI6253
FUJI6263
FUJI6181
FUJI6632
FUJI6283
Наші партнери:    
Copyright © 1997 – 2015 Всеукраїнська Федерація Гольфу, всі права захищено. Дизайн: ozidea.com.ua
Програмування: exa-media.com.ua